Oilaviy tadbirkorlikni rivojlantirish dasturlari doirasida amalga oshirilayotgan qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risidagi O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining qarori
Oxirgi 3 yil davomida 600 mingdan ortiq kishiga ayollar, oilalar va yoshlar orasida tadbirkorlikni rivojlantirish uchun 15 trillion so‘mdan ortiq miqdorda imtiyozli kreditlar ajratildi.
Aholi tomonidan daromad olinishiga, birinchi navbatda, ishsiz yoshlar va ayollarning daromad keltiradigan mehnat bilan bandligini ta’minlashga, ularga mahallalarda o‘z biznesini tashkil qilishda ko‘maklashishga yo‘naltirilgan tadbirkorlik tashabbuslarini moliyaviy jihatdan qo‘llab-quvvatlashni davom ettirish maqsadlarida fuqarolarning va tadbirkorlik subyektlarining kredit olish uchun taqdim etgan arizalari oilaviy tadbirkorlikni rivojlantirish dasturining Yagona elektron platformasi (www.oilakredit.uz) orqali qabul qilinadi.
Imtiyozli kredit olish uchun «Agrobank» ATB, «Xalq banki» AK va «Mikrokreditbank» ATBga murojaat qilish lozim.

Постановление Президента Республики Узбекистан, о дополнительных мерах, осуществляемых в рамках программ развития семейного предпринимательства.
За последние 3 года более 600 тысячам человек было выделено льготных кредитов на сумму более 15 триллионов сумов, для развития предпринимательства среди женщин, семей и молодежи.
И в целях продолжения оказания финансовой поддержки предпринимательским инициативам, направленных на получение населением дохода, в первую очередь обеспечение занятости безработной молодежи и женщин трудом, приносящим доход, оказание им содействия в организации своего бизнеса в махаллях.
Заявления граждан и субъектов предпринимательства на получение кредитов принимаются через Единую электронную платформу программ развития семейного предпринимательства (www.oilakredit.uz);
За получением льготного кредита следует обратиться в один из банков среди АКБ «Агробанк», АК «Халк банк» и АКБ «Микрокредитбанк».